AYDINLATMA METNİ

Bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun (“Kanun”) 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Mattel Oyuncakçılık Tic. Ltd. Şti. (“Mattel”) tarafından hazırlanmıştır.
Bu başvuru formunu doldurarak kampanyaya katılmanız halinde, formda doldurduğunuz ad-soyad, telefon, e-posta, adres, doğum tarihi ve görsel kayıtlar niteliğindeki kişisel verileriniz, “veri sorumlusunun meşru menfaati” hukuki sebebine dayanılarak otomatik ve otomatik olmayan yollarla Mattel tarafından, kampanya ve promosyon süreçlerinin yürütülmesi amacı dahilinde işlenecektir. Ayrıca açık rıza vermeniz halinde söz konusu verileriniz, site üzerindeki hareketlerini takip ederek kullanıcı deneyiminin artırılması, istatistik oluşturulması, profilleme yapılması, size özel promosyon önerilerin oluşturulması ve size iletilmesi, reklam ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amacı ile de işlenebilecektir. Mattel ile paylaştığınız kişisel verileriniz anılan amaçlarla, tedarikçimiz olan reklam ajansları, posta ve nakliye şirketleri ile paylaşılmaktadır.
Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında Kanun’un “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki taleplerinizi, Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe göre Mattel’e iletebilirsiniz.

Mattel Oyuncakçılık Tic. Ltd. Şti İlgili Kişi Başvuru Formu için lütfen tıklayın.